Anasayfa » Hangi yorganı seçmeliyim?

Hangi yorganı seçmeliyim?

Elyaf Yorganlar

Yalıtım oranı oldukça yüksek olan elyaf yorganlar, kalın ve ağırdır. Soğuk bölgelerde yaşayanlar veya ısınma ihtiyacını fazlasıyla isteyen kişilerin tercih sebebidir. Ancak bu yorganlar, zamanla yatışacağı için pofudukluğunu kaybedecektir.

Bu müşterilerimize ayrıca elektrikli battaniye de kullanmalarını tavsiye ederiz.

Silikonize yorganlar

Silikonize yorganlar ise; elyaf ve silikon karışımıdır. Elyaf yorganlara nazaran daha ince ve daha hafiftir. orta sıcaklık için idealdir.

Silikon yorganlar

Silikon yorganlar; en hafif yorganlardır. Ilıman iklime sahip bölgelerde tercih sebebidir. Bu yorganların artısı yıllarca pofudukluğunu korur.

Siz de tercihlerinize göre hangi yorganı kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Nevresim ile kullanımı, yorgan ömrünü uzatacatır.

El Yapımı yorganlar

El yapımı yorganlar, beyaz kumaşlar veya ham bez kumaşlar kullanılarak elde dikilmektedir. Elde dikim; oldukça zahmetli ve zaman alan bir faaliyet olduğu için hazırlanması 3 ile 30 ün arası işçiliğine göre değişmektedir. 

Yorgan içleri, tarama veya atkı makinalarında kabartılarak, yorgan içine doldurulmak üzere hazırlanmaktadır.

Eğer iç dolgusu pamuk ise pamuk yorgan olarak, yün ise yün yorgan olarak satışa sunulmaktadır.

Her üründe olduğu gibi;, iç malzemenin de kalitesine göre fiyatı ve özellikleri değişir. Söz gelimi pamuk; organik ise ona göre fiyatı ve muhafaza yöntemi vardır. Standart pamuk yorganlarda, havlu gibi tekstil ürünlerinin ıskartaları (fazlalık) taraklarda açılarak kullanılmaktadır.

Artıları: Doğal olduğu için daha sağlıklıdır. Eksileri: Zamanla hacmi azaldığı için atkı ile açılması icap eder.


Yorum bırakın

Shopping Cart
Scroll to Top
Yardım al
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Algelsineve.com Destek Sistemi
Merhaba!
Hangi yorganı seçmeliyim? ile ilgili Yardımcı olmamı ister misiniz?
Watsup Destek hattı üzerinden bizimle anında irtibata geçebilirsiniz. Soru sormaktan çekinmeyin. Bu hizmet 10:00 - 19:00 saatleri arasında daha hızlı hizmet vermektedir.