Anasayfa » SATIŞ SÖZLEŞMESİ

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. 
Satış Sözleşmesi www.algelsineve.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir. 
Madde – 1 İşbu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli 
Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. 
Madde – 2 SATICI BILGILERİ Başaran Tekstil Sultan Parlak
Madde – 3 ALICI BILGILERİ Tüm üyeler: Başaran Tekstil Firmasının online satış mağazası www.algelsineve.com’a üye olup veya üye olmadan alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır). 

Madde – 4 SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI: Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaadler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir. 
Madde – 5 GENEL HÜKÜMLER 
5.1- ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri ve www.algelsineve.com adresinde yayınlanmış olan Garanti ve İade Şartları’nı okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
5.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. 
5.3- Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.4- SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur. 
5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
5.6- Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir. 
5.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağan üstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi karti fişinin iptali ve ilgili tutarin alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapilan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI ‘ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.8- Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. 
5.9- ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin hatalı olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI’ya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü nakliye giderleri ALICI ‘ya ait olmak üzere SATICI’ya ulaştımakla yükümlüdür. 
5.10- İş bu sözleşme, alıcı tarafindan elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirildikten sonra) www.algelsineve.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanir. 
Madde –

6 CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI ‘ya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün

7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kisiye veya ALICI ‘ya teslim edilen ürünün SATICI ‘ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örnegi ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICI’ nın kredi karti hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmesi zorunludur. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI ‘ya aittir. Her türlü ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajinin açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Top Yolluk ve Duvardan Duvara Kategorisindeki ürünler, metre ve metrekare ölçü birimi ile satılan ürünler özel olarak kesildiği için, cayma hakkı kullanılamaz, herhangi bir sebeple SATICI ‘ya iade edilemez. 
Madde – 7 YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmenin uygulanmasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI ‘nın veya SATICI ‘nin yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

Shopping Cart
Scroll to Top
Yardım al
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Algelsineve.com Destek Sistemi
Merhaba!
SATIŞ SÖZLEŞMESİ ile ilgili Yardımcı olmamı ister misiniz?
Watsup Destek hattı üzerinden bizimle anında irtibata geçebilirsiniz. Soru sormaktan çekinmeyin. Bu hizmet 10:00 - 19:00 saatleri arasında daha hızlı hizmet vermektedir.